Pielęgnacja dziecięcych włosów z Paul Mitchell to czysta przyjemność! Konkurs

czwartek, Październik 26, 2017

Nie trzeba być mamą, żeby wiedzieć ile wysiłku kosztuje nas codziennie dbanie o własne włosy, a kiedy do tego dochodzą włoski naszych pociech, robi się czasami bardzo gorąco. Sama kiedy przypominam sobie swoje dzieciństwo nie kojarzę tego rytuału zbyt dobrze. Wieczne awantury, histerie i problemy spowodowały, że mama zdecydowała się obciąć mi włosy na krótko. Powiem szczerze, że do tej pory mam do niej o to żal, ale z drugiej strony teraz kiedy sama jestem mamą, wiem, że nie miała wyjścia. Byłam w tym temacie naprawdę bardzo trudnym egzemplarzem. Całe szczęście, że lata 80te, w których dorastałam szybko minęły i teraz mamy o wiele więcej możliwości nie tylko jeśli chodzi o dostępność produktów, ale też o edukację. 

Doskonale wiemy, że włosy dziecka, podobnie jak skóra, wymagają specjalnego traktowania i to od samych początków. Jeśli jednak dbanie o włosy swojego dziecka ograniczamy jedynie do cotygodniowego mycia, to czas na zmiany. Przede wszystkim warto wyrobić w dziecku nawyk, że mycie włosów to naturalna czynność, jak mycie ząbków i warto wykonywać ją co dwa dni a w starszym okresie również codziennie. Żeby dzieci polubiły mycie muszą mieć do tego przygotowane specjalne kosmetyki. Nie umyjemy 4 latkowi włosów szamponem dla dorosłych.
W końcu nikt nie lubi szczypiącego w oczy szamponu czy rozczesywania poplątanych włosów.

2

Kosmetyki dla dzieci powinny być łagodne i bezpieczne, skóra głowy nawet starszego już dziecka nadal jest delikatna i wymaga odpowiednich kosmetyków. Warto więc skupić się na szamponach dedykowanych dzieciom, które są zdecydowanie łagodniejsze w działaniu. Mycie włosów u dziecka to zabieg, który można wykonywać 2–3 razy w tygodniu. Pamiętajmy o tym, że szampon ma zadbać też o wrażliwą skórę głowy. Chodzi o to, by nie zmywać warstwy ochronnej sebum produkowanej przez skórę, a tym samym nie przesuszać jej niepotrzebnie.

Pozytywne nawyki, które warto więc wprowadzić do pielęgnacji dziecięcych włosów:

 1. Zdecydowanie warto rozczesywać włosy zanim się je umyje, sama tak robię, więc u dziecka tym bardziej warto stosować tę regułę. Dużo mniej się plączą podczas mycia.
 2. Świadomie dobieraj szampony dedykowane dzieciom, najlepiej te typu no tears. Nie powinno się myć włosów dzieci częściej niż 2- 3 razy w tygodniu, ponieważ podczas mycia usuwamy ze skóry głowy oraz włosów sebum, które pełni funkcję ochronną. Oczywiście latem są wyjątki.
 3. Warto zwracać uwagę na ilość używanego szamponu. Tymkowi zdarza się wylać na siebie pół butelki. To zdecydowanie nie ułatwia życia :)
 4. Fajną zabawą a dodatkowo zalecanym nawykiem, będzie rozcieńczenie szamponu wodą. Możecie to robić w kubeczku albo na ręce.
 5. Temperatura wody ma duże znaczenie dla komfortu mycia włosów. Tymek zawsze sam decyduje o tym jaką chce temperaturę, wtedy też łatwiej jest mu się do niej przyzwyczaić, bo w końcu sam sprawdził.
 6. Dokładnie spłucz szampon, najlepiej przechyl główkę dziecka do tyłu, wtedy unikniesz dostania się szamponu czy wody do oczek dziecka.
 7. Wycieranie włosów też może być fajną zabawą. My zawsze zakładamy szlafroczek tygrysek, który dobrze odsącza wodę z mokrych włosów, bez ich pocierania.
 8. U dziewczynek warto pamiętać, że rozczesywanie musi odbywać się partiami dokładnie tak jak u dorosłych, od końcówek przechodząc do szczytu głowy. Warto też pomyśleć przy długich włoskach, o specjalnych odżywkach ułatwiających rozczesywanie.
 9. Do rozczesywania wybieraj zawsze miękkie szczotki lub grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.
 10. Nie obejdzie się też bez systematycznego podcinania końcówek. My jesteśmy regularnie raz na 1,5 miesiąca u naszej cioci Kasi fryzjerki. Tymek bardzo się cieszy z tych wizyt i od małego to lubi. Jednak ważne było pierwsze obcięcie włosów. Wybraliśmy się do specjalnego fryzjera dla dzieci, gdzie jest dużo zabawek, są bańki mydlane, bajki lecą na tablecie a dziecko siedzi w foteliku słoniku czy autku. Tymek dostał dyplom z kawałkiem swoich pierwszych włosków – loków i był zachwycony. Miał wtedy 1,5 roku. Od tamtej pory uwielbia fryzjera.
 11. Na koniec nie mogę pominąć najważniejszego, czyli diety! Tutaj Drogie Mamy jest klucz do odżywienia włosów :) Wyrobienie w dziecku dobrych nawyków nie tylko żywieniowych, ale też w zakresie pielęgnacji to jedna strona medalu, drugą jest wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów. U małych dziewczynek,  włosy lubią się plątać i kołtunić. Aby temu zapobiegać warto jest stosować odpowiednie odżywki oraz preparaty, które ułatwią rozczesywanie.

4

Tylko profesjonalny produkt używany w salonach fryzjerskich jest w stanie poradzić sobie skutecznie z problemem łzawienia oczu, splątanych i elektryzujących się włosów. Pomaga również przywrócić prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy. Takie właśnie są produkty Baby Don’t Cry Shampoo i Taming Spray Paul Mitchell. I co najważniejsze nie są testowane na zwierzętach.

Dzieci są zwykle zbyt niecierpliwe, by pozwolić na zbyt długą ingerencję w swój „teren prywatny”, w tym także rejon włosów. Dobra szczotka do włosów musi przede wszystkich czesać sprawnie i szybko, skracając do minimum wszelkie niedogodności z tym procesem związane. Po umyciu włosów warto je delikatnie osuszyć chłonnym ręcznikiem a następnie rozczesać je i pozwolić im swobodnie wyschnąć. Lepiej nie korzystać z suszarki, gdyż gorący podmuch przesusza delikatne włosy.

A na koniec mam dla Was niespodziankę!
Do wygrania macie 5 zestawów KIDS od Paul Mitchell. 

KIDS Baby Don't Cry Paul Mitchell

Co trzeba zrobić, żeby zgarnąć 1 z 5 zestawów?  Wystarczy w komentarzach pod tym postem – na fb, instagramie, blogu lub poprzez wiadomość mailową – kontakt@madebyruda.pl napisać odpowiedź na pytanie:
„Z czym kojarzy Ci się mycie włosów w dzieciństwie i dlaczego?”.

Na wasze odpowiedzi czekam do końca października, do godziny 23.59. Po tym terminie wybiorę 5 odpowiedzi, które najbardziej mi się spodobają i je nagrodzę. Powodzenia :)

Paul Mitchell to firma oddana idei ulepszania świata, nie tylko włosów. Historia firmy zaczęła się 30 lat temu kiedy to dwóch przyjaciół miało wizję: zbudować firmę stworzoną przez fryzjerów dla fryzjerów, która dostarczyłaby im narzędzia potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Paul Mitchell i John Paul DeJoria zdecydowali się wprowadzić na rynek profesjonalny system pielęgnacji włosów oparty na rewolucyjnym, nowym produkcie. Marzenie wspólników rozkwitło. Obecnie (po śmierci Paula) za plecami marki stoi John Paul DeJoria, który jest znany głównie przez swoje działania na rzecz pomocy organizacjom charytatywnym i ekologicznym na całym świecie. Paul Mitchell to marka z niesamowitą historią, a produkty to wypadkowa wyjątkowej strategii działania, opartej na głębokich przekonaniach i wartościach. W 1980 roku jako pierwsza profesjonalna firma w branży beauty, publicznie sprzeciwiła się testowaniu kosmetyków na zwierzętach. Produkty dla dzieci https://paul-mitchell.pl/5,5,13,0,kids

Materiał sponsorowany.

REGULAMIN KONKURSU – Paul Mitchell

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem niniejszego konkursu (zwanego dalej Konkursem) jest marka Paul Mitchell i Made by Ruda
2. Zasady Konkursu określa niniejszy Regulamin, który wchodzi w  życie z dniem rozpoczęcia Konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.
3. Konkurs trwa od dnia 19.10.2017 r. do dnia 31.10.2017 r. do godziny 23:59.
4. Konkurs przeznaczony jest dla fanów bloga Made by Ruda
5. Uczestnicy konkursu mają za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Z czym kojarzy Ci się mycie włosów w dzieciństwie i dlaczego?
6. Odpowiedzi powinny być umieszczone w komentarzach pod tym artykułem, na fb, instagramie Made by Ruda lub poprzez wiadomość mailowa: kontakt@madebyruda.pl
7. Każdy Uczestnik może wziąć udział w konkursie tylko raz.
8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 06.11.2017 roku.
9. Zwycięzcami Konkursu zostaną osoby, których odpowiedzi najbardziej zainteresują organizatorów.
10. Uczestnik biorący udział w konkursie zezwalają na wykorzystywanie adresu email do wysyłki newslettera przez Organizatora.

II. NAGRODY
1.W konkursie do wygrania jest 5 zestawów KIDS od Paul Mitchell
2. Uczestnik, który nie skontaktuje się z Organizatorem w przeciągu 3 dni roboczych od ogłoszenia wyników, traci prawo do nagrody. Nagroda jest wtedy przekazana kolejnemu uczestnikowi konkursu.
3. Nagrody zostaną wysłane w ciągu 14 (czternastu) dni od daty ogłoszenia wyników Konkursu.
4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czas dostarczenia nagród przez Pocztę Polską.
5. Koszty wysyłki nagród pokrywa Organizator.
6. Nagrody nie podlegają wymianie na gotówkę.
7. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania informacji o Zwycięzcach na Made by Ruda i Paul Mitchell.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Decyzje Organizatora Konkursu mają charakter ostateczny i nie przysługuje od nich odwołanie.
2. Przystąpienie do udziału w Konkursie jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu.
3. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy kodeksu cywilnego.