Okap marzeń

środa, wrzesień 30, 2020

Ostatnio opisywałam Wam mój wybór jeśli chodzi o piekarnik i mikrofalówkę. Dzisiaj czas na okap oraz płytę indukcyjną. Okap w mojej kuchni, po za tą oczywistą, pełni rolę ozdobną. Chciałam aby na ścianie z półeczkami wisiał duży, fajny okap, który będzie też taką moją perełką, i to zdecydowanie się udało. Na początku bałam się tylko jak będzie z czyszczeniem takiej szklanej powierzchni, ale niepotrzebnie. Okap ten, a mam model kominkowy Amica OKP6547S jest wyposażony w panele dotykowe umieszczone pod szklaną powłoką. Dzięki temu nie tylko szybko i bez przeszkód czyszczę panel, ale mam też łatwy dostęp do wszystkich funkcji okapu.  Sensory są umieszczone pod powierzchnią szkła, a nie na niej, dzięki czemu nie ma wystających elementów jak np. przycisków sterowania.

Dodatkowo okap ten wyposażony jest w innowacyjny system energooszczędnego oświetlenia diodowego. Diody LED są niezwykle żywotne oraz emitują jasne, przyjemne światło, które nie męczy oczu a daje super dodatkowe źródło światła, co podczas gotowania, zwłaszcza wieczorem jest bardzo przydatne.

1160799_OKP6547S

IMG_0438

IMG_0433

Oczywiście razem z okapem wybrałam też płytę indukcyjną marki Amica. Mój model to PI6544NSTK i od razu muszę podkreślić chyba najfajniejszą funkcję – FlexiSpace. Co to oznacza? Cewki indukcyjne w tym urządzeniu nie są okrągłe, a kwadratowe, co pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni płyty. Większa powierzchnia grzania to oczywiście większe możliwości! 

Super jest też Hob&Go. Położenie garnka w dowolnym miejscu na płycie automatycznie aktywuje odpowiednie pole grzejne. Następnie wystarczy tylko ustawić moc grzania i gotowe :) Ale co powiecie na AutoBridge, czyli automatyczne łączenie pól w jedno? Ta funkcja sama rozpoznaje pozycję dużego garnka i łączy pola, tworząc jedno duże. Strefa grzania odpowiada kształtowi garnka. Wzrasta nie tylko efektywność gotowania, ale również wygoda użytkowania :)

Kolejną fajną funkcją jest CheckPot, dzięki której sprawdzisz czy masz odpowiedni garnek i czy naczynie w pełni wykorzystuje moc płyty. Dodatkowo w płycie Amica zastosowano rozwiązanie, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury dopasowanej do aktualnych potrzeb. 42 ⁰C to temperatura idealna do topienia masła czy czekolady. W 70 ⁰C podgrzejesz zupę i sosy. W 94 ⁰C ugotujesz makaron lub ryż. A jeśli masz mało czasu i chcesz szybko coś podgrzać wykorzystaj funkcję PowerBooster. Funkcja ta  zwiększa moc grzania i pozwala na szybsze przygotowanie potraw. Wodę zagotujesz w mniej niż 3 minuty! Krótszy czas gotowania czy smażenia, to także mniejsza strata cennych substancji odżywczych. Szybko i zdrowo! :) A do tego płyta jest niezwykle intuicyjna.

23560_PI6544NSTK

IMG_0439

IMG_0437

I jak Wam się podoba?

A jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda moja kuchnia to zapraszam Was na film. Opis innych sprzętów znajdziecie tu: